Golden Arm 2010

February 20th - Eskilstuna, Sweden

Left arm Right arm


Pro Women

-55 kg
1. Carolina Pettersson, Nora AK
2. Marie Thysell, TSA
3. Elina Persson, Skåne AS
4. Anette Andersson, Flen Armfighters
5. Rebecca Svensson, TSA
6. Erika Lorentsson, Storuman

-65 kg
1. Sarah Bäckman, TSA
2. Klara Bohlin Thysell, TSA
3. Marie Thysell, TSA
4. Nia Rustamoa, Vätternbrytarna
5. Erika Lorentsson, Storuman
5. Carin Stenlund, Strömbrytarna

+65 kg
1. Sarah Bäckman, TSA
2. Camilla Berg, Smeárm
3. Elin Haag, Nora AK
4. Emma Edwall, Nora AK
5. Lovisa Wahlström, Vätternbrytarna
6. Victoria Alveland, Göteborg
7. Klara Bohlin Thysell, TSA


Pro Men

-60 kg
1. Magnus Persson, Skövde

-65 kg
1. Stefan Norström, Team Punishment
2. Magnus Persson, Skövde
3. Simen Skoglund, Norway
4. Krille Gillerström, Smeárms

-70 kg
1.  Stefan Norström, Team Punishment
2.Freddy Gunnarsson, Skåne AS
3. Ville Mutikainen, Finland
4. Björn Lundström, Skåne AS
5. Ville Heinonen, Finland
6. Olli Salpakosli, Finland
7. Robin Lundgren, Vätternbrytarna
8. Patrik Berg
9. Tim Olsson, Göteborg
10. Frank Andersen, Norway
11. Dragan Nilsson

-75 kg
1. Stefan Kocon, Skåne AS
2. Stephan Söderberg, Flen Armfighters
3. Freddy Gunnarsson, Skåne AS
4. Måns Erik Frank, Jämtland AS
5. Björn Lundström, Skåne AS
6. Morten Andersen, Norway
7. Oskar Karlén, Flen Armfighters
8. Jimmy Nykvist, Nora AS
9. Pontus Niemelä, Nora AS

-80 kg
1. Daniel Åberg, Smeárms
2. Robin Hermansson
3. Edvard Wistedt, Märsta
4. Andreas Svensson
5. Janne Tammi, Finland
6. Michael Aychouh, Skövde
7. Lasse Luukinen, Finland
8 Daniel Engström
9. Tomas Lundgren, Vätternbrytarna

-90 kg
1. Niklas Nannestad, Skåne AS
2. Johan Andersson, Vimmerby
3. Juha Salminen, Finland
4. Mats Pettersson, Nora AS
5. Joel Larsson
6. Mattias Engman    
7. Christian Bergström
8. Anders Karlsson, Team Punishment

-100 kg
1. Krasimir Kostadinov, Bulgaria
2. Emil Lövstad
3. Knut Bergen Hansen, Norway
4. Toni Christenssen, Denmark
5. Vidas Mikelionis, Lithuania
6. Peter Karlsson, Vimmerby


+100 kg
1. Krasimir Kostadinov, Bulgaria
2. PO Svedberg, Strömbrytarna
3. Sharon Remez. Skänninge
4. Fredrik Nyström, Eskilstuna
5. Damir Krunic, Brynäs
6. Mikael Eriksson, Smeárms
7. Stefan Svensson
8. Erik Persson, Skåne AS
9. Erling Moe, Norway
10. Marcus Åberg, Smeárms
11. Tero Otavasaari, Finland
12. Benny Johansson, Strömbrytarna
13. Mattias Engman, Eskilstuna


Novice Women


-60 kg

1. Carin Stenlund, Strömbrytarna
2. Rebecca Svensson, TSA

+60 kg
1. Linn Brunzell, Brynäs
2. Maria Wester, Vimmerby
3. Emilie Gustavsson, Brynäs
4. Nia Rustamova, Vätternbrytarna
5. Charlotte Wikenfors, Surahammar
6. Bettan Johansson, Surahammar


Novice Men

-75 kg
1. George Chamoun, TSA
2. Emanuel Chamoun, TSA
3. Alexander Dahlström, Vimmerby
4.Ville Heinonen, Finland
5. Patrik Berg
6. Christian Holmberg
7. Pontus Niemelä, Nora AS
8. Dragan Nilsson

-85 kg
1. Johan Andersson, Vimmerby
2. Andreas Dahlström, Vimmerby
3. Daniel Engström
4. Peter Schyssler, TSA
5. Grzegorz Andrezej

+85 kg
1. Niklas Andersson, Surahammar
2. Magnus Tjernberg, Strömbrytarna
3. Andreas Dahlström, Vimmerby
4. Erling Moe, Norway
5. Juha Lehtonen, Flen Armfighters
6. Mikael Andersson, Surahammar
7. Peter Karlsson, Vimmerby
8. Knut Berger Hansen, Norway
9. Emil Östman
10. Michael Varga
11. Christian Svensson
12. Lasse Kickbuch, Denmark
13. Emil Lövstad, Strömbrytarna
14. Alexander Karlsson
15. Benny Johansson, Strömbrytarna
16. Mikael Karlsson


Pro Women

-55 kg
1. Carolina Pettersson, Nora AS
2. Marie Thysell, TSA
3. Anette Andersson, Flen Armfighters
4. Erika Lorentsson, Storuman
5. Elina Persson, Skåne

-65 kg
1. Sarah Bäckman, TSA
2. Klara Bohlin Thysell, TSA
3. Marie Thysell, TSA
4. Erika Lorentsson, Storuman

+65 kg
1. Sarah Bäckman, TSA
2. Camilla Berg, Smeárms
3. Emma Edwall, Nora AS
4. Victoria Alveland, Göteborg
5. Lovisa Wahlström, Vätternbrytarna
6. Klara Bohlin Thysell, TSA


Pro Men

-60 kg
1. Magnus Persson, Skövde

-65 kg
1. Urban Carlsson, Skänninge
2. Magnus Persson, Skövde
3. Simen Skoglund, Norway
4. Krille Gillerström, Smeárms

-70 kg
1. Freddy Gunnarsson, Skåne AS
2. Ville Mutikainen, Finland
3. Robin Lundgren, Vätternbrytarna
4. Ville Heinonen, Finland
5. Frank Andersen, Norway
6. Tim Olsson, Göteborg

-75 kg
1. Freddy Gunnarsson, Skåne AS
2. Björn Lundström, Skåne AS
3. Stephan Söderberg, Flen Armfighters
4. Måns Erik Frank, Jämtland AS
5. Stefan Kocon, Skåne AS
6. Oskar Karlén, Flen Armfighters
7. Jimmy Dahlberg, Smeárms
8. Jimmy Nykvist, Nora AS
9. Morten Andersen, Norway

-80 kg
1. Daniel Åberg, Smeárms
2. Michael Aychouh, Skövde
3. Lasse Luukinen, Finland
4. Tomas Lundgren, Vätternbrytarna
5. Janne Tammi, Finland
6. Edvard Wistedt, Märsta
7. Jonas Hammarström
8. Andreas Svensson
9. Robin Hermansson, Göteborg

-90 kg
1. Juha Salminen, Finland
2. Niklas Nannestad, Skåne AS
3. Anders Karlsson, Team Punishment
4. Peter Eriksson, Vimmerby
5. Michael Varga
6. Christian Bergström, Nora AS
7. Joel Larsson
8. Pascal Girard, Switzerland

-100 kg
1. Krasimir Kostadinov, Bulgaria
2. Toni Christenssen, Denmark
3. Vidas Mikelionis, Lithuania

+100 kg
1. Krasimir Kostadinov, Bulgaria
2. Sharon Remez, Skänninge
3. PO Svedberg, Strömbrytare
4. Marcus Åberg, Smeárms
5. Sakari Suokko, Finland
6. Damir Krunic, Brynäs
7. Erik Ekestubbe, Nora AS
8. Erik Persson, Skåne AS
9. Stefan Svensson
10. Fredrik Nyström, Eskilstuna
11. Mikael Eriksson, Smeárms
12. Tero Oravasaari, Finland


Open Women Right:
1. Sarah Bäckman, TSA

Open Men Right:
1. Krasimir Kostadinov, Bulgaria

umluspen.gif
linjalen.gif
oew.gif
vm_data.gif
backup.gif
rena_vinnare.gif